• Партнер дитячих стартів
 • Офіційний партнер
 • Партнер дистанції 5 км
 • Партнер дистанції 21 км
 • Партнери
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спонсор дистанції 10км
 • Офіційний хронометрист
 • Під патронатом
 • Cпортивний партнер
 • Страховий партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Офіційний партнер

Для ЗМІ

22.04.2018

8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2018 відкрив нову сторінку в біговій історії України

 

22 квітня в українській столиці відбувся щорічний Київський півмарафон – 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. На старт вийшли 11 000 учасників з 52 країн. А  майже 25 000 глядачів заповнили вулиці міста, аби підтримати бігунів. Маршрут був вже традиційним і звичним: пролягав колом вздовж Дніпра, а старт і фініш спортсменів відбувався на Контрактовій площі.

 

Для України ця подія стала історичною – вперше  на території нашої країни відбувся забіг IAAF Bronze Label (відзнака Міжнародної Асоціація легкоатлетичних федерацій). Такий статус гарантує проведення змагань на найвищому рівні з відповідністю світовим стандартам якості, безпеки і обслуговування. А головне – вперше на старт забігу в Україні вийшли представники еліти не лише українського, а й світового бігу. Подіями такого рівня на пострадянському просторі ще можуть похизуватися лише Рига та Мінськ. Перемогу з рекордними результатами відсвяткували представник Ефіопії Анбеса Ленчо у чоловіків та українка Вікторія Калюжна у жінок.

 

Беззаперечно, найцікавішою частиною 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon стали саме жіночі змагання на дистанції півмарафону. Зі старту в чільній групі лідерів були одразу три спортсменки: кенійка Маріон Джепкуруй Лімо, українки Вікторія Калюжна, Юлія Шматенко. На Трухановому острові лідерство захопила Вікторія, одразу за її спиною Лімо Маріон, Юлія ж відстала на 10-15 метрів. На заключній частині дистанції Вікторія Калюжна не просто нав’язала боротьбу кенійці Маріон Лімо, але й почала втікати від неї, що в результаті призвело до перемоги українки та оновлення рекорду траси за досить примхливої вітряної погоди! Отже, Вікторія Калюжна фінішувала першою з новим рекордом — 1:13:43, другою стала кенійка Маріон Лімо — 1:14:51, замкнула призову трійку Юлія Шматенко з часом 1:14:54.

 

«Задоволена, що сьогодні все так склалось,поділилась з пресою Вікторія Калюжна,адже ми з тренером готувались до цього старту цілеспрямовано. Була проведена високогірна підготовка в Туреччині. Для мене особисто ця перемога дуже важлива і цінна. Авжеж, я їхала показувати високий результат, але не думала, що виграю, приїхали дуже сильні іноземні суперниці, і наші українки теж зібрались дуже швидкі. Ще на забіганні на перший міст (Гаванський міст), я зрозуміла, що можу перемогти. Навіть на гірку я бігла впевнено і відчувала, що можу втікати від суперниць».

 

У чоловіків вся боротьба розігралась між представниками африканських націй. Минулорічний переможець та одночасно рекордсмен траси ефіоп Анбеса Ленчо (1:03:57) отримав гарного конкурента в обличчі кенійця Ніколаса Макау з високим особистим рівня 1:00:58. Фаворити перетнули позначку 10 та 15 кілометрів разом, і лише фінішна розбірка визначила переможця! Анбеса Ленчо переміг, і не лише оформив дубль, але й вдруге поспіль оновив рекорд траси! Відтепер орієнтиром на наступний рік буде 1 година 2 хвилини і 56 секунд. У кенійця Ніколаса Макау результат лише на 2 секунди гірше. Третім фінішував українець Роман Романенко (1:07:58).

 

Переможець та рекордсмен траси поділився короткими враженнями:

 

«Мені дуже подобається організація і взагалі Київський півмарафон, тож я планував  оновити рекорд і цього року. Однозначно планую повернутись до Києва втретє! Більше того, думаю і про повний марафон в столиці України!»

 

Під час прес-брифінгу Ірина Ліщинська, спортивний директор Run Ukraine, розповіла, що Анбесо Ленчо був готовий бігти в межах години і однієї хвилини. Але корективи внесли проблеми з авіаперельотом, двічі затримували рейс, і Анбесі довелось чекати в Стамбулі півдоби, що не могло не відобразитись на формі атлета.

 

Однією з вимог отримання IAAF BRONZE LABEL є встановлення призових винагрод для переможців та призерів змагань.

“Київський півмарафон 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив бігову лігу Run Ukraine Running League 2018. Цього року ми зібрали майже 11 000 учасників із 52 країн світу. Це рекордна кількість учасників за весь час проведення заходу. Призовий фонд цього року становив 242 300 грн, що на 100 тисяч гривень більше, ніж минулого року. Він був розподілений між п’ятьма першими фінішерами серед чоловіків та жінок в абсолютній першості, також додаткові премії отримали цьогорічні рекордсмени. Грошову винагороду отримали і ті учасники, які посіли перше, друге і третє місця в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок. Біговий рух у нашій країні розвивається – і біг стає каталізатором спортивного туризму”,розповів генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.

 

Взяти участь у події може кожен охочий незалежно від віку. Цього року найстаршим учасником 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon став 77-річний українець Олег Шетанков серед чоловіків з результатом 2 години і 36 хвилин. Участь таких спортсменів лише доводить, що жодних вікових перешкод для бігу не існує.

 

«Нова пошта» вже четвертий рік поспіль допомагає розвивати бігову культуру в Україні. Для нас важливо реалізовувати проекти, що змінюють життя українців. З біговими заходами все саме так: щороку учасників забігів більшає, а це означає, що Україна стає біговою країною і вже скоро кожен другий українець буде бігати. Це найкращий мотив продовжувати і в 2019 році»,прокоментувала співзасновниця компанії «Нова Пошта» Інна Поперешнюк.

 

У 2018 році учасникам традиційно пропонували обирати одну із індивідуальних дистанцій забігу: 21,0975 км, 5 км і 2 км. Окрім індивідуальних забігів, під час 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відбулися естафетні (забіги 1х10 км+1х11 км під назвою HeForShe Kyiv Half Marathon Relay та 3х5 км+1х6 км Under Armour Relay) та корпоративні змагання (Chamber Cup, Diplomat Cup, Security Cup). Як і в попередні роки, організатори зустріли майже 1000 дітлахів різного віку на дитячих стартах: 1000 м, 500 м і 100 м.

 

В рамках київського півмарафону традиційно проходить “Фандрайзинг марафон – 2018. Київ”. Його мета – збір коштів на підтримку проектів 15-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності та фонду Таблеточки. Збір коштів триватиме до 27 квітня включно.

 

А на дистанції 2 км в рамках 8-го Київського півмарафону відбувся благодійний забіг, учасники якого збирали кошти на обладнання кабінету реабілітації ДУ Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Для повноцінної та швидкої реабілітації пацієнтів, що мають проблеми із суглобами (у тому числі і легкоатлети), потрібне належне сучасне обладнання, якого в цьому медичному закладі на сьогодні недостатньо.

 

Не обов’язково бути професійним атлетом, щоб подолати головну півмарафонську дистанцію. Так, 21 кілометр подолала телеведуча «1+1» Марічка Падалко та Єгор Соболєв, солістка гурту «А.Р.М.І.Я» Світлана Сафронова. Зіркові учасники були і на інших дистанціях: Артем Гагарін, Іра Філатова, Роман Соболь та багато інших.

 

Цього року у організації було задіяно 504 волонтери, а вздовж усього маршруту чергували 11 реанімобілі медичної допомоги, 23 представники «Червоного Хреста», 18 рятувальників Мальтійської служби допомоги, медики київського об’єднання спілки Самаритян України та 6 екіпажів організації «MotoHelp». Усього було госпіталізовано семеро учасників забігу – усі при свідомості, їхньому життю та здоров’ю нічого не загрожує.

 

Забіг 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив серію заходів Run Ukraine Running League 2018, що об’єднує сім бігових змагань у п’яти містах України. Наступний захід відбудеться 20 травня у Дніпрі.

 

Захід відбувся під патронатом IAAF, Федерації легкої атлетики України, Федерації легкої атлетики Києва та Київської міської державної адміністрації.

 

Переможці 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon:

 

21,0975 км

Чоловіки:

 1. Анбеса Ленчо (1:02:56) – рекорд траси -Ефіопія
 2. Ніколас Макау (1:02:58) – Кенія
 3. Роман Романенко (1:07:58) – Україна

 

Жінки:

 1. Вікторія Калюжна (1:13:44) – рекорд траси – Україна
 2. Маріон Лімо (1:14:51) – Кенія
 3. Юлія Шматенко (1:14:54) – Україна

 

5 км

Чоловіки:

 1. Сергій Дуган (15:37,73)
 2. Андрій Ігнатенко (15:55,47)
 3. Владислав Машовець(17:19,38)

 

Жінки:

 1. Наталія Савюк (19:10,33)
 2. Олена Вакуленко (19:31,89)
 3. Анна Іващук (19:35,31)

 

2 км

Чоловіки:

 1. Анатолій Ошурко (7:24,38)

 

Жінки:

 1. Ольга Глотова (8:53,30)

 

Офіційний сайт заходу: kyivhalfmarathon.org.

Титульний спонсор: Нова Пошта.

Організатор: Run Ukraine.

Генеральний спонсор: Total

Офіційні партнери: Mitsubishi Motors, Добробут, HeForShe

Офіційний спортивний партнер: Under Armour

Генеральні медіа партнери: Фокус, Kiss FM, XSPORT, Sport Life, Еспресо Tv

 

Прес-реліз українською:https://goo.gl/NS46qG

Прес-реліз російською: https://goo.gl/8ofSyh

Прес-реліз англійською: https://goo.gl/87jM7H

Завантажити фотографії з події: https://fex.net/666150106748

 

Контакти для ЗМІ:

Вікторія Веремієнко

моб.тел: +380 67 995 27 67

email: [email protected]

 

Оксана Модієвська

моб.тел: + 380 50 243 71 50

email: [email protected]