• Партнер дитячих стартів
 • Офіційний партнер
 • Партнер дистанції 5 км
 • Партнер дистанції 21 км
 • Партнери
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спонсор дистанції 10км
 • Офіційний хронометрист
 • Під патронатом
 • Cпортивний партнер
 • Страховий партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Офіційний партнер

Новини

07.04.2019

Новий рекорд траси та переможці 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon

 

Вже вдруге змагання з шосейного бігу в рамках міжнародного київського півмарафону 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon пройшли під BRONZE LABEL IAAF. Крім того, вперше в Україні в рамках Київського півмарафону відбувся престижний міжнародний старт – Чемпіонат Балканських Країн з легкої атлетики під егідою Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (АБАФ), до складу якої Україна увійшла лише рік тому. Все це одразу ж створило величезну конкуренцію серед професійних спортсменів з України та країн Африки, а також ознаменувалося оновленням рекорду траси серед жінок. Загалом же на старт усіх дистанцій вийшло понад 12 836 бігунів із 57 країн.

 

Беззаперечно, найцікавішою частиною 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon стали події на півмарафонській дистанції, на якій 7 квітня стартувало понад 5000 учасників. Цьогорічний призовий фонд збільшився вдвічі, порівняно з минулорічним, і становить 637 400, тож у атлетів був стимул поборотися за перемогу!

 

Інтригуючим на початку і драматичним на фініші вийшов старт у жінок. Головною метою для топових учасниць, звісно ж, було побиття рекорду українки Вікторії Калюжної, яка минулого року перемогла тут з часом 1:13:43. Вже зі старту в лідери вирвалася кенійська атлетка Кімелі Дейзі Джепту. І хоча на деяких відрізках дистанції її відрив від суперниць складав понад хвилину, фінішну стрічку вона перетнула усього на 1 секунду раніше від Воте Шуко Дженемо із Ефіопії, яка зробила неймовірне прискорення після 15 кілометра. Фінішний час першого і другого місця у жінок 1:10:52 і 1:10:53 відповідно. Ще трохи менш ніж на пів хвилини відстала інша ефіопська атлетка Дересса Січала Кумеші, фінішувавши третьою – 1:11:19. Таким чином Кімелі Дейзі Джепту встановила новий рекорд траси, майже на 3 хвилини оновивши попередній!

 

Серед українських атлеток Софія Яремчук та Дар’я Михайлова тривалий час трималися на 5-ій і 6-ій позиціях відповідно. Зрештою, на другій половині дистанції, Дар’я додала і фінішувала четвертою серед жінок з часом 1:11:49. Софія Яремчук стала п’ятою і показала другий найкращий час серед українок – 1:12:35, а Ольга Котовська була восьмою в загальному заліку серед жінок і третьою серед наших атлеток – 1:15:00. Ще одна українка, яка замкнула десятку фінішерів серед жінок, Тетяна Вернигор, показала результат – 1:18:46.

 

У впертій та напруженій боротьбі пройшов забіг у чоловіків. Зі старту лідери рухалися великою і щільною групою у 8 атлетів, серед яких були українці Роман Романенко та Дмитро Лашин. До 5-6 км забіг вів турецький атлет Eрсін Текал, але ще до 10 кілометра він не втримався у групі лідерів. Першу половину дистанції група із двох кенійців (Санг Бернард Черуійот, Корір Джеофрі Кіпкіруі), двох українців (Роман Романенко, Дмитро Лашин), ефіопа (Хуріса Дерара Дезалегн) та ерітрейця (Берхейн Тесфей Берх) пройшла разом. На Трухановому острові Дмитро Лашин відстав, і у групі змагатися з африканськими легкоатлетами за призові місця лишився тільки Роман Романенко.

 

Вже перед мостом від групи лідерів почали відриватися кенійський атлет Санг Черуійот та представник Ефіопії Хуріса Дезалегн. Власне, між цими атлетами і точилася запекла боротьба аж до самого фінішу. І тільки на останніх ста метрах кенійцю вдалося усього на 2 секунди випередити свого візаві.  Санг Бернард Черуійот показав час 1:03:42, а Хуріса Дерара Дезалегн – 1:03:43. Третім з відставанням на 16 секунд фінішував Берхейн Тесфей Берх, його фінішний час – 1:03:59. Таким чином, рекорд траси у чоловіків, який у 2018-ому встановив Анбеса Ленчо – 1:02:56 – цього року встояв.

 

Серед українців найкращий час показав Роман Романенко, він фінішував п’ятим в абсолюті з часом – 1:04:35, Дмитро Лашин став другим, фінішувавши сьомим в абсолюті – 1:05:35, а третім був Павло Олійник, замкнувши десятку фінішерів в абсолюті – 1:06:06.

 

На Чемпіонаті Балканських Країн з легкої атлетики під егідою Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (АБАФ), який проходив в рамках 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon домінували українські легкоатлети. Роман Романенко став першим, а Дмитро Лашин – третім у фінальному заліку серед чоловіків. Другим був представник Туреччини – Ерсін Текал. У жінок перше і друге місця – за українками Дар’єю Михайловою та Софією Яремчук, третьою стала турчанка Севіл’є Ейтеміс.

 

Загалом, 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon пройшов на високому організаційному рівні з щільною конкуренцією серед елітних легкоатлетів, широким міжнародним представництвом та дотриманням високих стандартів IAAF. Тож маємо надію, що вже наступного року він першим серед усіх українських стартів отримає срібний статус.