• Партнер дитячих стартів
 • Офіційний партнер
 • Партнер дистанції 5 км
 • Партнер дистанції 21 км
 • Партнери
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спонсор дистанції 10км
 • Офіційний хронометрист
 • Під патронатом
 • Cпортивний партнер
 • Страховий партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Офіційний партнер

Новини

20.02.2016

Отримати медичний допуск до Київського півмарафону 2016 стане простіше

IMG_4834Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2016 розширює список клінік, у котрих учасники забігу зможуть отримати необхідну для участі медичну довідку та запрошує медичні центри столиці до співробітництва.

Наближення дати Київського півмарафону 2016 робить все більш актуальним питання медичного обслуговування фанатів бігу, що приймуть участь у головному старті весни.

Практика обов’язкового обстеження бігунів спортивними лікарями вже блискуче зарекомендувала себе під час Wizz Air Kyiv City Marathon 2015, дозволивши звести до мінімуму кількість звернень спортсменів по медичну допомогу. Одначе догляд за здоров’ям учасника це не та річ, у вдосконаленні котрої можна зупинятись, і тому система медичного допуску до весняного півмарафону тепер стане більш гнучкою і зручною. Щоправда, в той же час зберігаючи свій вимогливий формат.

Саме з цією метою головний лікар Київського півмарафону Олександр Шульга найближчим часом проведе серію інструктажів для кількох столичних клінік, що віднині зможуть проводити обслідування учасників напівмарафону.

– Як правило, наші бігуни – досить зайняті люди, котрі не мають достатньо часу для розгорнутого обстеження, і бажають пройти тестування якомога швидше. Тож наша задача – поєднати інтенсифікацію обслідування з його якістю, аби виключити можливість якихось непередбачуваних наслідків для спортсменів. Для цього нам потрібні всебічні знання про наших учасників, – такими словами Олександр Шульга почав півторагодинну лекцію для спеціалістів київського медичного центру «Адоніс», котрий буде сертифікований в якості одного з партнерів Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2016.

Нова концепція проходження спортсменами обстеження полягатиме в розширенні кількості сертифікованих клінік, котрі зможуть швидко і кваліфіковано провести огляд потенційного учасника півмарфону. Якщо напередодні Київського марафону 2015 таких клінік в столиці нараховувалося лише чотири, тепер до послуг бігуна планується залучити біля десяти медичних центрів. Що особливо важливо зважаючи на те, що кількість учасників півмарафону росте з року в рік.

Для участі в цій програмі є дві необхідні умови – висока кваліфікація лікарів клініки, і, власне, бажання отримати сертифікат, що дозволить медичному центру провести обстеження широкого кола клієнтів. Спеціалісти клініки, що прослухали інструктаж від Володимира Шульги, згодом в обов’язковому порядку здаватимуть головному лікарю змагань іспит на правильне проведення тестувань спортсмена.

– З задоволенням об’їдемо всіх бажаючих, проведемо необхідні семінари і перевіримо правильність проведення тестувань, – наголошує Шульга. – Я буду радий принаймні тому, що тепер набагато більше спеціалістів ознайомляться зі специфікою роботи спортивного лікаря, і зможуть допомогти бігунам якісно підготуватись до змагань.

В той же час, головний лікар клініки «Адоніс» Наталія Агапова звертає увагу спортсменів на необхідність завчасного проходження обстежень:

– Потрібно розуміти, що таке виснажливе змагання як півмарафон потребує особливої відповідальності не тільки від організаторів і медиків, а й від самих учасників забігу. Напередодні минулорічного марафону нам також доводилось тестувати спортсменів, і чомусь більшість з них вирішили пройти обстеження… за день до старту! В такому цейтноті фізично неможливо впоратись з усіма бажаючими. Звичайно, зараз нова програма мусить розсіяти цей «штурм» по кількох сертифікованих клініках, особливо зважаючи на кількість учасників. Проте все ж не варто відкладати на останній день справу, від котрої залежатиме і ваша участь в змаганнях, і ваше здоров’я.

Власне вимоги до учасників Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2016 залишаться досить високими. В клініку спортсмен муситиме принести довідку від дільничного лікаря про відсутність хронічних хвороб, після чого здати аналізи сечі і крові. Далі на бігуна чекатимуть зустріч з невропатологом і терапевтом (або лікарем спортивної медицини), а також електрокардіограма. І нарешті завершить обстеження так звана функціональна проба Летунова, що включить три види різноманітних навантажень, за результатами котрих лікар остаточно визначить готовність спортсмена до півмарафону.

Нагадуємо, що спортивна медична довідка обов’язкова лише для учасників пів марафонської дистанції 21,0975 км.