• Партнер дитячих стартів
 • Офіційний партнер
 • Партнер дистанції 5 км
 • Партнер дистанції 21 км
 • Партнери
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спонсор дистанції 10км
 • Офіційний хронометрист
 • Під патронатом
 • Cпортивний партнер
 • Страховий партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Офіційний партнер

Новини

09.01.2020

Співробітники Run Ukraine протестували себе і центр “тVOя Лабораторія” 

 

Створювати справді якісні та емоційно наповнені заходи неможливо, якщо ти сам не побував по той бік стартового коридору. Саме таку філософію пропагує керівництво Run Ukraine всередині компанії, наразі з 42 співробітників рівно половина займається бігом. У них різні здобутки у бігу, амбіції та тренувальні процеси, проте цей досвід дозволяє глибоко розуміти потреби учасників.

Наприкінці листопада дванадцять співробітників Run Ukraine пройшли функціональне тестування в тVOя Лабораторія та визначили свої пульсові зони та рівень VO2max, аби тренування були ефективними та безпечними для здоров’я.

Ділимося враженнями від тестування:

 

Іван Третьяков, партнер Run Ukraine, організаційний директор:

Тестування на біговій доріжці стало для мене новим досвідом, але за рахунок постійного діалогу з представниками “тVOя Лабораторія” все пройшло дуже комфортно. Раніше я вже проходив тестування пульсових зон чотири роки тому. Для мене стало новиною, що змінилися пограничні показники кожної зони, і це корисні знання для подальших тренувань. Я вніс оновлені дані до свого спортивного годинника –  Polar Vantage V, завдяки додатку Polar Flow процес зайняв кілька хвилин.

Дані пульсових зон я використовую для різноманітної “роботи”. Зараз, у “зимовий період”, тренер вимагає виконання тривалого тренування строго в зеленій зоні, і це виявляється непросто, не просто навіть більше з психологічного боку. Повільно бігти дуже важко, але постійні тренування у “жовтій” або “червоній” зоні не дозволяють розвивати витривалість організму.  Загалом проводити тренування з підготовки до дистанцій від 10 км і до ультрамарафону БЕЗ урахування показників пульсу я вважаю ризикованим. Це може вселити впевненість у формі, яка насправді досягається роботою у зонах, які є критичними для серцевого м’яза.

За плечима у Івана 6 марафонів.

 

Вікторія Веремієнко, партнер Run Ukraine, директор з маркетингу та комунікацій:

Три роки тому, під час одного з тренувань, я вирішила позмагатися з одноклубниками на 200-метровому відрізку і довела свій пульс до 181, тоді я відчула гострий біль у грудній клітці і страх. Спазм нагадував про себе ще протягом кількох годин, а страх “перевантажити” своє серце залишається досі. Надрив будь-якого м’яза – це неприємно, але його можна виправити, з серцем же грати у такі ігри небезпечно. Після того випадку будь-який захід у червону зону був для мене сигналом знизити оберти. Після марафону тренер констатувала: Віка, ти не допрацювала, могла швидше.

Останній рік я тренуюся самостійно і нерегулярно, тому наявність годинника і пульсометра, а також відслідковування пульсових навантажень є для мене є важливим елементом. Іноді, згадуючи свою кращу форму, хочеться додати зусиль, бігти швидше і більше, проте здоровий глузд і цифри на моєму Polar  допомагають прийняти здорове рішення.

Власне тестування зайняло близько півгодини. Комфортні умови – закрита спортивна кімната, в якій більше нікого немає, Руслан Гайдай вміє підтримати і мотивувати, особливо відчувається великий досвід роботи з жіночою аудиторією 🙂 Хлопці оперативно розшифрували дані, пояснили, що до чого, через добу після тестування вислали на пошту розширений і детальний звіт, втім, він може бути цікавий тренеру, я в нього не заглиблювалася. Достатньо опису пульсових кордонів, які допомагають зробити мої тренування безпечними для здоров’я.

 Вікторія пробігла марафон у Празі. 

 

 

Ірина Лимаренко, аккаунт менеджер:

Завдяки хлопцям, які детально описали процес і розповіли, як це працює, було дуже комфортно.

Завдяки тестуванню я дізналася про свої можливості і зрозуміла, що на тренуваннях дещо не допрацьовувала :). Після тестування я показала результати своєму тренеру, і вона, грунтуючись на них, дає мені завдання.

Тестування пульсових зон – це важлива складова правильного тренувального процесу. 

На рахунку Іри 2 півмарафони.

 

Анастасія Руссу, піарниця:

Відчуття від проходження тесту лише найприємніші, інструктор все пояснює, спрямовує і постійно нагадує не хвилюватися. Особисто у мене мене пульс спочатку полетів за 100 у стані спокою, починали тест наново. Швидше за все, просто перенервувала.

Найскладніший етап – остання хвилина, коли дані вже показують, що пульс у граничній зоні, зоні максимального навантаження. Але цю хвилину обов’язково треба, що називається, “дотиснути» – не викладаючись повноцінно, можна отримати неточні дані. Тестування – це теж своєрідна робота. Фініш тестування для мене був складнішим за мій напівмарафон, хоча весь тест тривав менше 20 хвилин.

У масці для тесту досить незвично дихати, сприймаєш себе таким собі Дартом Вейдером.

Дізналася, що навіть моя гранична швидкість все ще дуже маленька, і мені треба тренувати своє серце, багато бігаючи в зеленій зоні (яку я тепер знаю), щоб збільшити його обсяг і бути в змозі бігати швидше з тим же ЧСС. Тренування визначає пульс, а не швидкість в км/год, і це дуже важливий момент. Для повільного бігуна темп 6:00 на км може бути червоною зоною, тоді як для умовного Кіпчоге це навіть не розминка. Завдяки тесту я зрозуміла, що треба порівнювати себе перш за все з самою собою – тільки так можна поступово розвиватися без травм і шкоди для серця.

На жаль, поки не маю нагрудного пульсометра, а оптичний пульсометр на смарт-годиннику схильний сильно брехати. Тому поки що орієнтуюся на пульс на шиї (заміряю вручну). І ще, я нарешті зрозуміла, для чого треба бігати відрізки і фартлек. Отже, вони з’явилися у моєму тренувальному процесі).

Восени Анастасія пробігла свій перший півмарафон.

 

Сабіна Поп, junior marketing manager:

Відразу зрозуміла, що не все так просто, коли мені запропонували надіти спеціальну маску перед тим, як пробігтися.

Весь комплект для тестування нагадував спорядження для стрибка з парашутом. Через назвичність відразу з’явилося хвилювання, адже бігти в масці – це нові відчуття, важче, ніж без, природньо: не відразу розумієш, як тобі відрегулювати дихання, щоб розрахувати правильно сили.

Однак з часом звикаєш до свого темпу і до того, що потрібно робити вдих набагато довше і більш розміреним, ніж під час звичайної пробіжки.

Під час тестування періодично мене запитували про відчуття і чи все ок.

 

Добре, що ми заздалегідь домовилися, що я буду кивати, якщо все ок, бо говорити, надівши маску, не можна.

Пробіжки в неправильних пульсових зонах дають свій негативний ефект, наприклад, завищення ЧСС.

Найчастіше такі тренування ні до чого не призводять, але може виникнути і перенапруження, і зрив адаптації, або навіть патологічний процес.

Дізналася, що, виявляється, мій організм досить швидко відновлюється після «червоної зони», що теж дає можливість використовувати цей факт у плануванні кілометражу тренувань.

Також, був визначений мій анаеробний поріг. Найголовніше в порогах – це те, що до і після них функціонування організму значно відрізняється, від цих відмінностей залежить тренувальний ефект.

Оскільки зараз я не готуюся до якихось стартів, то намагаюся уникати жовто-червоних зон, оскільки немає сенсу – мені нема за що прискорюватися.

Тепер розумію, що краще за все дотримуватися максимального пульсу 122-136, перебуваючи в зеленій зоні. Знання пульсових зон дає мені розуміння всього тренувального процесу: від розминки до «кульмінаційного процесу» з відновленням.

Восени Сабіна пробігла свій перший марафон і зайняла перше місце у віковій категорії 18-22.