• Партнер дитячих стартів
 • Офіційний партнер
 • Партнер дистанції 5 км
 • Партнер дистанції 21 км
 • Партнери
 • Генеральний медіапартнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Генеральний партнер
 • Спонсор дистанції 10км
 • Офіційний хронометрист
 • Під патронатом
 • Cпортивний партнер
 • Страховий партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Офіційний партнер

Новини

30.01.2018

Цікаве та корисне про пульс від Сергія Романчука

Доволі часто ми є свідками запеклих суперечок щодо питань контролю пульсових зон протягом тренувальних навантажень. Ця тема цікава як для початківців так і для більш досвідчених бігунів. І як правило, кожен має власну думку спираючись на свій досвід.

Саме для того, щоб розібратися в цій темі більш детально, ми зустрілися із Сергієм Івановичем Романчуком, головним тренером України з легкої атлетики (витривалість) і сьогодні пропонуємо всім зацікавленим ознайомитися з поглядом та думкою відомого діяча галузі професійного спорту:

Пане Сергіє, а чи насправді пульс є надважливим елементом тренування і потребує уваги спортсмена?


Контроль частоти пульсу спортсмена вважається надійним практичним засобом отримання інформації про фізичне навантаження під час тренування на витривалість.

Для оцінки інтенсивності навантаження та визначення часу відновлювального періоду необхідно правильно інтерпретувати частоту пульсу, яка вимірюється під час бігу та після зупинки. Для цього слід точно знати швидкість анаеробного порогу спортсмена.

Для спортсмена, який тренується на витривалість, концентрація лактату у крові буде 2-4 моль/л, однак цей параметр може бути визначений для кожного спортсмена індивідуально лабораторним методом.

Це зрозуміло. А могли б Ви розповісти більш детально про те, які важливі дані може отримати спортсмен через визначення частоти пульсу?

Визначення частоти пульсу несе у собі певну інформацію, а саме:

а) за малої інтенсивності бігу на відрізку інтервального тренування пульс під час невеликого відновлювального відрізку знижується до 120 уд/хв.

б) за високої інтенсивності бігу на відрізках інтервального тренування необхідно повне відновлення та більш тривалий відпочинок. Пульс 120-132 уд/хв.
– якщо після виконання декількох відрізків інтервального тренування потрібно збільшення часу для відновлення пульсу до норми 120-132 уд/хв. , а пульс все ж таки не знижується, тренування слід завершити

– якщо зниження частоти пульсу до норми після тренування запізнюється, це може свідчити про перетренованість спортсмена, особливо, якщо це супроводжується й іншими субєктивними показниками, такими як втрата апетиту, поганий сон, відсутність мотивації до тренування.

– висока частота пульсу під час відпочинку часто вказує на присутність інфекції в організмі. В цьому випадку потрібна консультація доктора.

Тож тренування по пульсу — цілком зрозуміла наука. А чи є якась “пульсова” формула чи правило, для визначення оптимального навантаження при тренуванні на витривалість?

Використовуйте наступне правило для визначення оптимального навантаження в тренуванні на загальну витривалість, орієнтуючись на частоту пульсу:

Пульс у стані покою – пульс зранку відразу після пробудження (лежачи)

Максимальна частота пульсу вимірюється відразу після відрізків з максимальною інтенсивністю бігу (тривалістю не менш ніж 1.5-2 хв.)

Слід підкреслити, що частота пульсу спортсмена під час бігу надає лише обмежену інформацію о його інтенсивності. Для більш точного визначення навантаження використовують аналіз крові на концентрацію молочної кислоти (лактату).

Вся озвучена інформація несе рекомендаційний характер який базується на моєму власному досвіді. Для більш детальних досліджень власного організму слід звертатися до професіонала медичної галузі. Спочатку здоров’я, а після — перемоги!

Щасти Вам!

Сергію Івановичу, дякуємо за приділений час. Від імені Run Ukraine та всієї бігової спільноти нашої держави щиро бажаємо успіхів та перемог Вам, та Вашим вихованцям!

Друзі, сподіваємося Вам була цікава та корисна ця інформація. Команда Run Ukraine бажає міцного здоров’я, наснаги та власних спортивних (і не тільки) перемог кожному читачеві!